|

Otvorene kuhinjske police + etikete za organizaciju smočnice

Od kad smo sredili kuhinju ideja je bila da nagovorim muža da mi negdje postavi otvorene police. Naša bijela kuhinja je divna i jednostavna pa…

Od kad smo sredili kuhinju ideja je bila da nagovorim muža da mi negdje postavi otvorene police. Naša bijela kuhinja je divna i jednostavna pa zato uvijek djeluje čisto i uredno, ali baš zato sam htjela jedan mali veseli kutak za smočnicu (je li itko ikad iskoristio za pravo ovaj izraz?) koji će stvoriti kontrast.

U nastavku saznajte kako je išla DIY izrada naših otvorenih polica, čime smo ih ispunili, gdje smo nabavili posude kao i par savjeta za izradu vaših otvorenih polica.

Prva stvar kod otvorenih polica na koju trebate misliti je sadržaj. Otvorene police za nas koji ne živimo kao u filmovima i nemamo set kućnih pomoćnica, ne bi trebale biti pune stvari za češću upotrebu koje se ne bi smjele zaprašiti. Otvorene police s tanjurima ili posudama za kuhanje prašit će se pa ćete imati izbor ili stalno brisati prašinu ili prije svakog korištenja prati tanjure ili posude.

Zato je kod nas odluka pala da će otvorene police biti namijenjene primarno za namirnicama u zatvorenim posudama s kojih se onda tek s vremena na vrijeme obriše prašina.

Druga stvar na koju treba misliti je visina polica. Iako bi naše police izgledale lijepo i kad bi išle niže, otvorene police prepune teških staklenih posuda nije dobro imati na dohvat djeci. Niti štenca labradova.

Također vodite brigu o širini police. Uske police bolji su izbor za začine no kod širih polica treba paziti i na sigurnost. Vodite računa da police ne budu pretanke,a nosači udaljeni previše jer bi od težine posuda i namirnica police lako mogle puknuti.

Naše su police zapravo izrađene od sivih vrata za, mislim, visoki kuhinjski element kupljenih na odjelu “Kakvo je takvo je” također u Ikei za par desetaka kuna zbog čega su ispale jeftinije i od običnih gotovih bijelih polica. Vrata smo prerezali na tri jednaka dijela izbjegavajući rupe za pante. Svaka polica široka je 120, a duboka 20cm i postavljena na jednostavne bijele nosače za police s razmakom od cca 70 cm.

Na najnižu policu postavili smo još i šipku na koju možete vješati košare, kuhinjska pomagala, posude, kuhinjske krpe i ukrase.

Najvišu policu do koje dođem malo teže uvijek koristim više kao ukras pa na njoj držim stvari koje koristimo rjeđe pa ih prije korištenja lako isperem od prašine. Tako su gore trenutno završile ove prekrasne bakrene šalice za koktele, stalci za torte i zgodna kutija kojom smo zapravo sakrili tabletice za pranje suđa

Veći dio posuda kupili smo u Ikei iz njihove Vardagen kolekcije.

Uske i dugačke posude odlične su za špagete i slamke dok su šire i niže bolje za namirnice poput brašna i šećera koje morate vaditi žlicom jer je kod njih otvor znatno veći. Također, iz iste linije kupili smo i male posudice koje su dobro poslužile za sjemenke, začine, čajeve i sl.

Osim njih, dio posuda je stiglo reciklažom od zgodnih pakiranja pa su tako velike posude u kojima držimo tjesteninu i čokolino nalik amforama zapravo staklene posude u kojima smo kupili tjesteninu kao suvenir na benzinskoj na putu po Toscani.

S druge strane, velike staklenke sa zlatnim čepom, poput ove u kojima držimo rižu, zapravo su staklenke za kisele krastavce.

Jednake posude izgledaju divno dok prvi put umjesto soli u jelo ne stavite šećer!

Zato smo na veći dio posuda stavili naše etikete koje izgledaju poput onih modernih etiketa kako bi namirnice bile organizirane, a izbor točne namirnice prošao bez pogađanja.

Etikete možete naručiti na ovom linku https://makoland.hr/kategorija-proizvoda/etikete

Similar Posts